Najpiękniejsze plaże Bali

Najpiękniejsze plaże Bali

Bali jest wyspą położoną między wyspami Jawa a Lombok. Z jednej strony otoczona jest Oceanem Indyjskim, z drugiej zaś Morzem Balijskim, Które miesza się z wodami Morza Jawajskiego oraz Morza Flores. Dzięki temu na Bali jest wiele pięknych, piaszczystych plaż z widokiem na falujące morze. Plaże tez oferują wiele innych atrakcji w tym idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Lovina
Lovina to je plaża wyjątkowa. Posiada ona nie jasny, słoneczny piasek, lecz ciemny, brązowy. Woda od strony Morza Balijskiego jest spokojna, idealna na zażywanie kąpieli również z małymi dziećmi. Najmłodsi mogą także bezpiecznie bawić się przy wodzie bez obawy, że przyjdzie duża fala. W bliskim położeniu plaży nie ma hoteli, więc jest mniej uczęszczana przez turystów. Największa atrakcją plaży jest oglądanie delfinów wczesnym rankiem z pokładu łódki.

Dreamland
Jak sama nazwa wskazuje plaża ta to raj… dla surferów! Plaża znajduje się na półwyspie Bukit. Plaża posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Są dostępne miejsca noclegowe, kawiarnie, leżaki i parasolki. Jednak ponad wszystko najpiękniejsze są fale! Jest to wymarzone miejsce dla surferów ze względu na wysokie fale oraz silne prądy podwodne. Należy przy tym jednak pamiętać, że plaża znana jest także z tzw. shorebreaków – są to przeszkody, które powodują nagłe załamanie fali. Są to między innymi rafy, skały, czy mierzeje.

Jimbaran
Jimbaran to najdłuższa plaża na wyspie i z tego względu pewnie najbardziej popularna. W czasie przypływu plaża jest jednak szeroka na kilka metrów. Z tego względu trzeba pilnować ręczników i innych rzeczy plażowych. Plaża ma kształt podkowy – z jednej strony otoczona jest zielonym półwyspem, z drugiej zaś lotniskiem. Wzdłuż plaży znajdują się balijskie łodzie i restauracje.

Kuta Beach
Plaża w Kuta jest najbardziej oblegana przez turystów. Kuta Beach była kiedyś cichą rybacką wioską. Obecnie miasto Kuta jest najbardziej popularnym miejscem na Bali pełnym od turystów i hoteli. Najwięcej turystów odwiedza plażę i miasto na wakacjach: w lipcu i sierpniu oraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Plaża jest dość szeroka, by nie bać się o zalanie wodą podczas przypływu. Dla nielubiących słońca znajdzie się na plaży miejsce pod palmą, by schronić się w jej cieniu. Na plaży panują idealne warunki na uprawianie surfingu.

Nusa Dua
Nusa Dua to jedna z najspokojniejszych plaż na Bali. Jest idealna do kąpieli i opalania. Otoczona zielonymi drzewami odgradza plażę od cywilizacji. Obok plaży znajduje się punkt widokowy, z którego można obserwować wodę rozbijającą się o rafę koralową.

Pandawa Beach
Pandawa Beach jest idealną plażą na wypoczynek na słońcu oraz na kajakowanie. Jest nawiana także sekretną plażą z uwagi na to, że ścieżka do plaży biegnie przez wapienne skały. Jest to jedyna płatna plaża – wstęp kosztuje około 10 zł. Ogromnym plusem plaży jest to, że nie ma na niej zbyt dużo turystów. Piasek jest na niej grubszy. Na plaży można znaleźć wiele leżaków dostępnych dla turystów za drobną opłatą.

Sanur
Sanur to plaża idealna na podziwianie wschodów słońca. Plaża znajduje się we wschodniej części Denpasar, w miejscowości Sanur. Jest przy niej spokojne morze, kameralne knajpki przy promenadzie. Dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieci jest możliwość puszczania latawców. Można także ponurkować i oczywiście popływać w ciepłej wodzie, czy uprawiać jogging. Woda jest spokojna i niezbyt głęboka, dlatego nie nadaje się na surfing. W bliskim sąsiedztwie znajdują się małe bary, mini restauracje, kawiarnie.