Za co ludzie najabrdziej kochają Indonezję?

Za co ludzie najabrdziej kochają Indonezję?

Indonezja jest miejscem, do którego chce się wracać. Odwiedzając je wiele razy, za każdym razem, można mieć zupełnie inne doświadczenia. To kraj niezwykle bogaty i różnorodny. Obejmuje ogromny obszar geograficzny, a każda wyspa ma własną specyfikę i klimat. Podróżując po wielu z nich, często zapomina się, że jest się w tym samym kraju. Za co turyści najbardziej kochają Indonezję?

Cudowni mieszkańcy
Niesamowitą atmosferę indonezyjskich wysp tworzą przede wszystkim ludzie, ich mieszkańcy. Wszyscy, z którymi się tu spotykamy, są mili i przyjaźni. Obsługa jest zawsze skora do udzielenia wszelkiej pomocy. Ludzie wydają się naprawdę dumni i podekscytowani, że pokazują nam swój kraj. To naprawdę wyjątkowe, w kraju, który jest tak zróżnicowany, zobaczyć tyle akceptacji i tolerancji. Co więcej, Indonezyjczycy zarażają swoim podejściem innych. Nawet najbardziej zamknięty człowiek, może tu otworzyć się na innych.

Indonezyjska kuchnia
W kraju tak wielkim, jak kontynent, o tak dużej różnorodności kulturowej, kuchnia może fascynować i zadziwiać. Wszystkie indonezyjskie potrawy są bardzo intensywne pod względem smaku… i po prostu piękne. Żywe kolory tworzą na talerzach ciekawą mozaikę. Ludzie tutaj kochają jeść. Chętnie przyprawiają dania chili, pastą krewetkową, gałką muszkatołową i pieprzem. Jedzą dosłownie wszędzie. Na każdym kroku można tu znaleźć uliczne stoiska z jedzeniem, bary i restauracje.

Różnorodność
Różnorodność jest tym, co nie przestaje zadziwiać w Indonezji. Krajobraz ciągle zmienia się, od idyllicznych plaż, przez majestatyczne wulkany, po zatłoczone metropolie. Każde miejsce ma swój charakter i własną historię. W indonezyjskiej kulturze jest tak wiele różnorodności, ludzi z odmiennych środowisk religijnych i wychowanych na tak wiele różnych sposobów. Zderzenie się z tym wszystkim może być fascynującym doświadczeniem. W sumie Indonezja liczy 18 000 wysp, obejmujących całą szerokość Azji Południowo-Wschodniej. Ile czasu potrzebowalibyśmy, żeby poznać ten niezwykły kraj?

Magiczne zachody słońca
Zdarzają się każdego dnia, ale często nie potrafimy ich docenić. W Indonezji czeka się na zachody słońca. Uderzają nas w twarz z pełną siłą swojego piękna. Wyglądają, jak dzieło najwybitniejszego artysty. Kalejdoskop kolorów zamienia się z każdym momentem, a każda kolejna minuta jest piękniejsza od poprzedniej. Gdy ciemność opada na wulkaniczne szczyty, gdy światło opuszcza starożytne świątynie, gdy smoki z Komodo kryją się swoich jaskiniach, Indonezja pozostawia nas z wyrazem zadziwienia i ogromnym uśmiechem na twarzy.

Świątynia Borobudur
Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Indonezji to wizyta w świątyni Borobudur. Borobudur to pochodząca z IX wieku świątynia buddyjska w centralnej części Jawy. Jest największą na świecie świątynią tego typu z 72 statuetkami buddyjskimi. Idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają historię i naukę o starożytnych kulturach. Wizyta w Borobudur jest jak krok wstecz w czasie. Wulkaniczne góry w tle, które osnuwa mgła sprawiają surrealistyczne wrażenie. Jeśli wydaje nam się, że widzieliśmy niezliczone świątynie w Azji, Borobodur może nas zupełnie zaskoczyć, bo świątynia jest inna, niż pozostałe. Jej struktura to jeden, duży piramidalny kwadrat z dziewięcioma ułożonymi na sobie platformami i górną centralną kopułą. Można właściwie wspiąć się na każdy "poziom" i usiąść przy posągach Buddy, aby obserwować magiczną grę słońca. Przeżycie jest niesamowite!