Flores

Flores

Wyspa kwiatów czyli Flores to indonezyjska wyspa, która jest szczególnie malownicza i należy do pięknych Małych Wysp Sundajskich. Pod względem wielkości jest na drugim miejscu w tym archipelagu. Wyspa otoczona wyspami Sumba od południa i zachodu oraz wyspami Celebes od północy a Timor od wschodu. Znajdziemy na jej terenie naprawdę piękną przyrodę.

Co należy wiedzieć o Flores?

Wyspa ma około 14 tysięcy kilometrów kwadratowych. Dzieli się na dystrykty. Znajduje się tam około 1,5 miliona mieszkańców a najważniejsze miasta wyspy to Ende oraz Maumere. Miasto Ende znajduje się na południu nad morzem Sawu i jest to największe miasto wyspy. Będzie to również bardzo ważny ośrodek handlowy, który znajduje się na terenie regionu rolniczego. Oczywiście będzie to ośrodek turystyczny. Duża atrakcja to muzeum prezydenta Sukarno, który w latach 30 był w tym mieście na wygnaniu, gdy walczył o niepodległość. Miasto ma swój port morski i port lotniczy. Maumere to ceniony ośrodek o charakter turystycznym. Bardzo często pojawiają się tutaj nurkowie, którzy korzystają z tego miejsca. Pojawia się tu ruch turystyczny na Komondo i funkcjonuje nowoczesny port lotniczy. Jeśli chodzi o ciekawe miejsca to muzeum Ledalero.

Piękno Flores

Flores to estetycznie ciekawa wyspa, która ma górzysty charakter. Najwyższy szczyt ma prawie 2400 metrów nad poziomem morza. Znajduje się tam bardzo wiele wulkanów zarówno takich czynnych jak i wygasłych a cały region jest aktywny jeśli chodzi o tektoniczny świat. Do większych atrakcji zaliczyć trzeba wulkan Keli Mutu, który jest wulkanem tarczowym, a krater jego dzieli się na mniejsze fragmenty. Mamy tam również trzy piękne jeziora. Są to jeziora kolorowe, które co jakiś czas zmieniają swoją barwę. Uważa się, że to miejsce jest górą świętą, na której przebywają duchy.

Parki narodowe i rezerwaty na Flores

W ramach tej wyspy funkcjonują dwa parki narodowe. Poza tym jest tam wiele pięknych rezerwatów. Park Kelimutu oraz Park Komodo. Ten drugi jest bardziej znany turystom i znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Na terenie parku mieszka waran z Komodo, największa na świecie jaszczurka, której nigdzie indziej nie spotkamy. Teren dzieli się na masę malutki wysepek i na większych wyspach. W skład parku mogą niedługo wejść inne wyspy, by chronić tereny przed kłusownikami. Człowiek z Flores Człowiek z Flores to wymarły gatunek hominida, który wyróżniał się drobną budową oraz małym mózgiem. Odkryto go w 2003 roku i wtedy wywołało to zamieszanie. Uważa się jednak, że nie jest to nowy gatunek, ale patologiczny osobnik homo sapiens ze zmianami, które mają wyjątkowy charakter.