Dlaczego warto odwiedzieć Indonezję?

Dlaczego warto odwiedzieć Indonezję?

Faktem jest, że Bali znajduje się bardzo wysoko w rankingu egzotycznych miejsc wartych odwiedzenia. Jednak Indonezja to nie tylko Bali. Istnieje wiele powodów, dla których Indonezja jest jednym z najbardziej pożądanych destynacji turystycznych na świecie. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego warto odwiedzić Indonezję, czytajcie dalej. Po koniec tego artykułu możecie zacząć sprawdzać ceny lotów!

Wielka przygoda
Spływy kajakowe, trasy trekkingowe, doskonałe miejsca surfingowe, atrakcje wspinaczkowe... To tylko niektóre z wielu ekscytujących przygód, jakie oferuje Indonezja. W jednej chwili możecie zażywać kąpieli w białej wodzie spływającej po skałach rzeki Maiting w Sulawesi, a w drugiej cieszyć się wspinaczką na szczyt jednego z najbardziej znanych na świecie wulkanów w Krakatau. Indonezja ma wystarczająco dużo atrakcji, by zapewnić wam przez cały pobyt emocje na najwyższym poziomie.

Tradycyjne wioski
W Indonezji istnieje ponad 350 grup etnicznych, w związku z tym kraj ten może poszczycić się ogromną różnorodnością kulturową. Odkryjcie niepowtarzalne kultury i tradycyjne życie w Indonezji podczas wizyty w jednej z wielu tradycyjnych miejscowych wiosek, w których mieszkańcy zachowują kulturę tubylczą i żyją tak, jak ich przodkowie robili wiele lat temu. Rozłożone całym obszarze Indonezji tradycyjne wioski dają możliwość zwiedzania miejsc, w których starożytne wierzenia, rytuały i praktyki nadal dominują w życiu codziennym. Lokalne społeczności i grupy kulturowe, które żyją na tych obszarach nadal utrzymują starożytne zwyczaje, noszą tradycyjne stroje i produkują egzotyczne dzieła sztuki i wyroby rzemieślnicze takie, jak skomplikowane batiki czy fascynujące drewniane rzeźby. Indonezja pozwoli wam doświadczyć odrębnych kultur, które pozostają wolne od wpływów cywilizacji.

Różnorodność kulinarna
Jeśli chodzi o indonezyjskie jedzenie, różnorodność jest zdecydowanie tym, co jest jej największym atutem. Od pikantnych curry mięsnych, przez smażone banany, do napojów z lodowatej kokosowej galaretki - kuchnia w Indonezji jest niezwykle zróżnicowana. Odwiedzając Indonezję możecie skosztować potraw, które są mieszanką silnych smaków i przeważnie podawane są w towarzystwie ryżu. Lokalna kuchnia w dużej mierze opiera się na ulicznych produktach żywnościowych. Indonezyjczycy delektują się pysznymi posiłkami oferowanymi przez sprzedawców ulicznych bez względu na porę dnia. W dużych miastach, takich jak Jakarta, Surabaya, Bandung, Semarang i Medan, uliczni dostawcy oferują wiele tradycyjnych potraw z różnych regionów archipelagu. W małych miastach spotkacie głównie dania kuchni lokalnej.

Bogactwo przyrodnicze
Bogata przyroda Indonezji jest równie różnorodna, jak wszystko inne w tym urzekającym archipelagu. Smoki z Komodo to tylko jedna z gwiazd świata dzikiej przyrody, w którym możecie się zetknąć z małpami, nosorożcami, tygrysami i niektórymi najrzadszymi gatunkami ptaków na naszej planecie. Możecie wędrować wzdłuż rzeki w dżungli na Kalimantanie, aby napotkać największą na świecie populację orangutanów lub pojechać na poszukiwanie nosorożca sumatrzańskiego, jednego z najbardziej zagrożonych gatunków ssaków na świecie. Możliwości poznania unikalnej fauny i flory tego tropikalnego archipelagu z ponad 17 000 wysp są właściwie nieograniczone.