Dlaczego warto wyruszyć w podróż do Indonezji?

Dlaczego warto wyruszyć w podróż do Indonezji?

Indonezję bez wahania możemy nazwać ukrytym skarbem Azji Południowo-Wschodniej. Wielu turystów przyjeżdża do tego kraju ze względu na jego piękno i zróżnicowanie. Ogromne tropikalne lasy, wiele dziewiczych plaż z fantastycznymi miejscami do nurkowania oraz majestatyczne wulkany tworzą niezwykłe przyrodnicze tło. Jeżeli dodamy do tego różnorodną kulturę i wiele interesujących zabytków, wspaniałą indonezyjską kuchnię oraz otwartość i przyjazne nastawienie mieszkańców, otrzymamy idealny kraj na wakacyjną podróż.

Skarby natury
Indonezja przyciąga atrakcjami turystycznymi takimi, jak dziewicze plaże i głębinowe morze, tropikalne lasy i góry. Prawdziwie idylliczne plaże można znaleźć na słynnej wyspie Bali, nie mniej popularnej wyspie Lombok, na luksusowej Nusa Dua oraz spokojnych i cichych wyspach Gili. Można się tu także wspinać się po górach oraz podziwiać wiele aktywnych wulkanów takich, jak Mount Bromo lub Ijen na wschodniej Jawie, Rinjani na Lombok czy Mount Batur na Bali. Wiele tropikalnych lasów Indonezji jest wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przykładem jest Park Narodowy Ujung Kulonna Jawie i trzy duże parki na Sumatrze. Nie można zapomnieć o słynnym smoku z Komodo, czyli waranie, gigantycznej jaszczurce, która występuje tylko tutaj oraz stałym lodowcu w Parku Narodowym Lorentz w Papui.

Historyczne atrakcje i starożytne obrzędy
Zainteresowanych historycznymi i kulturowymi atrakcjami turystycznymi, Indonezja zachwyca swoją długą historią, mającą początki w takich miejscach jak Borobudur w centralnej części Jawy, największej na świecie świątyni buddyjskiej pochodzącej z VIII wieku oraz znajdującym się nieopodal hinduistycznym kompleksie świątynnym Prambanan. Niezwykle interesująca pod względem historycznym i kulturowym jest również Yogakarta. Prawdziwy dreszczyk emocji mogą wywołać starożytne rytuały pogrzebowe w dalszym ciągu praktykowane w Tana Toraja.

Nurkowanie i surfing
W Indonezji przepięknych i interesujących miejsc do nurkowania nie brakuje. Wystarczy wspomnieć Bunaken, Raja Ampat i Wakatobi. Jest to również prawdziwy raj dla surferów. Największe fale można znaleźć na Nusa Lembongan, na południu od Lombok oraz w Sumbawa. Po podwodnych wyprawach oraz szaleństwach na desce można odpocząć sącząc egzotyczne drinki na jednej z tutejszych plaż w iście tropikalnej scenerii.

Zielone tarasy ryżowe
Soczyście zielone pola ryżowe tworzą unikalny krajobraz Indonezji. Ciągną się kilometrami, a bujna zieleń uspokaja i odpręża. Podróż wśród tych unikalnych krajobrazów to prawdziwy relaks. W trakcie jazdy z Bandung lub Dżakarty w stronę Yogakarty z pewnością warto, choć na chwilę skręcić na drogę do Kampung Naga. Ta niewielka, niezwykle urocza wioska skryta jest między tarasami ryżowymi. Niesamowite wrażenie robią malutkie domki, które wybudowano z bambusa pomalowanego na biało i przykryto słomianymi dachami. Spacerując między nimi można poczuć się jak w zupełnie nierealnym świecie.

Gościnni mieszkańcy
W Indonezji na każdym kroku spotkamy się z uśmiechem i uprzejmością mieszkańców. Indonezyjczycy są z natury pogodni i weseli. Po powrocie z Indonezji do Polski można odnieść wrażenie, że Polacy to strasznie ponury i niezadowolony z życia naród. Mieszkańcy Indonezji są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów. Wchodzą z nimi w pogawędki, chętnie opowiadają o swoim życiu i kraju, pozwalają na robienie zdjęć.