Największe turystyczne atrakcje w Indonezji

Największe turystyczne atrakcje w Indonezji

Indonezyjski archipelag to zbiór wysp, które posiadają niezliczone skarby skryte pośród różnorodności kultur, krajobrazów i miast. Indonezja jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich turystów. Atrakcji jest tutaj co nie miara. Od zwiedzania starożytnych świątyń i wędrówek na szczyty aktywnych wulkanów, po nurkowanie w krystalicznie czystych wodach i poznawanie fascynującego podwodnego świata. Można tu spacerować po ruchliwych ulicach Dżakarty lub zrobić krok wstecz w czasie wizyty w odległych wioskach Tana Toraja. Niezależnie od tego, co wybierzemy, z pewnością będziemy pod ogromnym wrażeniem tego wyjątkowego kraju.

Plaże Bali
Dla wielu osób główna atrakcja Indonezji to balijskie plaże. Bali jest z pewnością najbardziej popularnym miejscem wypoczynku. Ta wyspa posiada wiele kulturowych zabytków i tradycji, dla których warto tutaj przyjechać, a każdy, kto jedzie na Bali w poszukiwaniu ciepłego piasku, błękitnej wody nie wyjedzie stąd zawiedziony. Najbardziej znaną plażą jest Kuta. To idealne miejsce dla tych, którzy lubią połączyć słońce, surfing i spotkania towarzyskie. Ze względu na swoją popularność, posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Jeśli szukamy miejsca trochę bardziej cichego i mniej zatłoczonego, Nusa Dua jest równie piękna, ale przyciąga mniej turystów.

Borobudur
Ta starożytna świątynia jest jedną z najbardziej znanych i znaczących kulturowych zabytków w Indonezji. Została zbudowana w VIII wieku w kształcie tradycyjnej mandali. Jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uważana za jedną z największych buddyjskich świątyń na świecie. Masywna świątynia została na wieki zapomniana, gdy większość ludności przeniosła się na wschodnią część Jawy z powodu erupcji wulkanów. Dziś trudno wyobrazić sobie bez niej turystyczną mapę Indonezji. Najpiękniej wygląda o wschodzie słońca, skąpana w jego porannym blasku.

Orangutany na Borneo
Żadna wycieczka do Indonezji nie byłaby kompletna, bez zobaczenia orangutanów, a Borneo jest wspaniałym miejscem do podziwiania tych pięknych i zagrożonych stworzeń w ich naturalnych warunkach. Chociaż orangutany wciąż żyją w naturze, kilka schronisk ratuje i opiekuje się orangutanami, ponieważ rozwój ludzkich siedzib narusza ich naturalne siedlisko. Park Narodowy Tanjung Puting w Kalimantanie na Borneo jest domem dla największej populacji orangutanów na świecie, a także innych naczelnych, ptaków i gadów. Jeśli nie udajemy się do Borneo, możemy też zobaczyć orangutany w ośrodku Bohorok Orangutan w Bukit Lawang, wiosce turystycznej w dżungli sumatrzańskiej.

Wyspy Gili
Wyspy Gili są główną atrakcją innej wyspy, a mianowicie Lombok, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność wśród turystów. Te malownicze wyspy oferują plaże, które rywalizują z Bali w walce o tytuł najpiękniejszych plaży Indonezji. Dają również możliwości nurkowania i snorkelingu. Miłośnicy podwodnego świata mogą tu nawet nurkować w rezerwacie żółwi. Jeśli interesuje nas życie tych niezwykłych stworzeń, możemy poobserwować wylęgarnię żółwi, gdzie każdego roku rodzą się setki tych gadów.

Bardzo popularnym sportem na wyspach Gili jest kajakarstwo, które daje szansę obcowania z przepięknymi krajobrazami. Osoby szukające równowagi między umysłem i ciałem, znajdą na Gili wiele miejsc do uprawiania jogi. Ciche i spokojne wyspy Gili to doskonała alternatywa dla pełnej turystów wyspy Lombok.