Indonezja - dobre miejsce na podróż poślubną

Indonezja - dobre miejsce na podróż poślubną

Przepiękne tropikalne plaże, niespotykana przyroda, wulkany, ponad osiemnaście tysięcy wysp, równikowy gorący klimat tworzy swoisty raj na naszym globie. Region Indonezji zamieszkiwany jest przez ponad 260 milionów obywateli, władających różnymi językami, wyznających wiele religii i wychowanych w rozmaitych kulturach i tradycjach. Podróż poślubna to niewątpliwie „lepsza” połowa ceremonii ślubnej. Wymaga również wielu uwagi, by została dobrze przygotowana i zaplanowana. Decydując się na podróż poślubną w te regiony świata ma się tak naprawdę nieograniczone możliwość na jej organizację. Gdzie wybrać się na najbardziej romantyczną podróż w życiu?

Wybór swojego raju na Ziemi - Bali
W tą niezwykłą i niezapomnianą podróż warto znaleźć miejsce, dające możliwość ukojenia, odpoczynku, relaksu ale równocześnie szaleństwa i niezliczonych przygód. Powszechnie polecaną wyspą jest oczywiście Bali. Wyspa ma około 145 km długo,ści i 80 km szerokości. Żadna inna wyspa w Indonezji nie dostarcza tyle atrakcji co właśnie Bali. Jedne z najpiękniejszych balijskich plaż to Kuta, Sanur, czy choćby Nusa Dua – znajdujące się w głównych kurortach. Mniej popularne plaże, ale równie przepiękne to np. Balagan, Padang Padang, czy Dreamland lub Nusa Lembongan. Na wyspie tej znajduje się również 6 wulkanów, na które można spokojnie wejść – najczęściej odwiedzanym wulkanem jest Gunung Agung – warto wejść tam na wschód słońca, który jest niezwykle romantyczny, gdyż wnosi się ponad tropikalnym lasem. Występują tu pola ryżowe, które można podziwiać w wielu miejscach na wyspie. Natomiast najbardziej popularne z nich to pola w okolicy wioski Jatiluwih. Co jeszcze skrywa przed sobą Bali? Przepiękne wodospady oraz jeziora są wizytówką tego malowniczego miejsca. Charakterystyką tego miejsca jest również częstotliwość obchodzenia około 200 świąt rocznie – warto zostać uczestnikiem, jednego z religijnych lub kulturowych wydarzeń.

Wyspa Sumatra
Sumatra może wydawać dzika i nieco niebezpieczna. Jest szóstą co do wielkości największa wyspą świata i drugą w Indonezji. Jakie atrakcje chowa przed nami Sumatra? Przede wszystkim przyciąga niezwykłymi wycieczkami po gęstwinach tropikalnej dżungli. Dla bardziej aktywnych zakochanych wyspa oferuje trekking po wzgórzach wulkanicznych, a jest w czym wybierać, ponieważ na tej wyspie mieści się 16 wulkanów. Największym z nich jest Gunung Kerinci mający wysokość 3805 m nad poziomem morza. Sumatra jest również domem licznych plemion i niezliczonej liczby grup etnicznych, władających rodzimymi językami i posiadających swoje wierzenia i obyczaje. Będąc na Sumatrze nie możemy nie wstąpić do Parku Narodowego Kerinci Seblat, w którym to owe plemiona można spotkać.

Archipelag Gili
Na archipelag ten składają się trzy wyspy: Gili Trawangan, Gili Meno i Gili Air. Miejsce to przyciąga niebiańsko błękitną wodą, rajskimi plażami z białym, mieniącym się w słońcu piaskiem. Obszar ten słynie z idealnych warunków do nurkowania wśród kolorowych raf i pływania razem z żółwiami, czyli snurkowania. Koszt takiej atrakcji to około 100-150 00 rupii, czyli 30-40 zł. Trawangan jest znane jako jedna z najbardziej imprezowych i najgłośniejszych wysp – także znajdzie się coś tutaj dla osób, które po prostu chcą zaszaleć. Na Wyspie Gili Air jest dużo miejsc noclegowych – można znaleźć tutaj plażowe bungalowy, małe guesthouse, hotele i spa, także każdy znajdzie coś dla siebie i w jakich chce standardzie. Co więcej są tutaj szkoły gotowania, szkoły nurkowania, a także jogi – znajdziemy tu dosłownie wszystko.