Park Narodowy Kutai

Park Narodowy Kutai

To park narodowy w Indonezji, który znajduje się na wschodzie wyspy Borneo nieco na północ od równika. Powstał już w roku 1982 a w sumie ma ponad 200 tysięcy hektarów. Znajdziemy tam aż prawie 1000 różnych gatunków roślin co bez wątpienia wyróżnia ten park spośród innych podobnych miejsc w Indonezji i na całym świecie.

Park dla turystów Teren parku jest włączony w ramach terenu Important Bird Area i ptaki, które sprawiły, że taki tytuł został tutaj nadany to czapla żółtodzioba, treron wielki, kurtaczek czerwonogrzbiety, a także bilbil żółtogłowy. Możliwości dotarcia do parku są różne - można się tam pojawić drogą lądową oraz wodną. Teren jest bardzo dobrze przygotowany pod kątem przyjęcia turystów. Mamy wiele mostów i ścieżek, które są ładnie wytyczone. Przygotowane są budki rangersów, gdzie można się zakwaterować i można się tam dowiedzieć wiele o samym parku a także o zwierzętach, które tam żyją. Oczywiście zwierzęta są tam przyzwyczajone do tego, że pojawiają się ludzie, dlatego zwiedzanie parku nie będzie niczym niebezpiecznym. Chcąc sobie zapewnić piękny widok najlepiej wytyczyć sobie drogę, która będzie biegła wzdłuż rzeki Mahakam. Teren będzie tam górzysty i pięknie się prezentuje. Turystyczna „perełka” Indonezji Park Narodowy Kutai to bez wątpienia miejsce, gdzie rzeczywiście warto się wybrać będą w Indonezji. Znajdziemy tam piękną dżunglę, którą będzie można obejrzeć od środka, a jednocześnie będąc w pełni bezpiecznym. Każda osoba, która się tam znajdzie może zobaczyć pojawiające się tam rośliny iż zwierzęta. Mamy tam oczywiście piękne krajobrazy, które znajdują się na terenie całego parku, z którego szczególnie się wyróżniają. Park odkąd tylko powstał stał się miejscem, które było słynne przede wszystkim dlatego, że mogliśmy tam znaleźć bardzo wiele roślin i różnych gatunków co nie jest spotykane w innych miejscach na świecie. Zobaczymy tam między innymi orangutany. Zazwyczaj na turystach robią one ogromne wrażenie.

Kutai to taki park, który robi wrażenie miejsca dzikiego, ale pokazującego bogaty świat roślin i zwierząt z drugiej strony żadna osoba, która się tam pojawi nie musi się bać, nic nie będzie jej grozić. Będzie można zetknąć się bardzo blisko z dżunglą, która tak naprawdę będzie oswojona.