Seminyak - najpiękniejszy kurort na Bali

Seminyak - najpiękniejszy kurort na Bali

Chcąc odwiedzić któryś z najbardziej popularnych indonezyjskich kurortów, warto zastanowić się nad możliwościami, jakie otwiera przed nami Seminyak. Położony jest on na zachodnim wybrzeżu wyspy Bali na północ od miast Kuta i Legian. Obecnie mamy tu do czynienia z dziesiątkami luksusowych hoteli i kompleksów uzdrowiskowych, trudno dziwić się więc, że Seminyak zyskał sobie tak dużą popularność wśród turystów.

Na uwagę zasługują także najpopularniejsze ekskluzywne sklepy i znakomity zaplecze gastronomiczne, a także wymarzony przez turystów klimat będący jak gdyby dodatkiem dla czystych plaż. Gdy zatem mówi się o kurorcie jako o indonezyjskim raju, nie można nie zgodzić się z tym, że nie ma w tym wiele przesady. Oczywiście, turyści często poszukują w kurortach i tego, co nie jest im znane,. To właśnie dlatego można tu liczyć nie tylko na bazary z pamiątkami oraz indonezyjskie restauracje z kuchnia typowa dla tej wyspy, ale również na pewne urokliwe zakątki, o których często mówi się, że nie można ich zobaczyć w żadnym innym miejscu. Seminyak jest kurortem nowoczesnym, okazuje się jednak, że jego mieszkańcy mają spory sentyment do tego, co tradycyjne. Już choćby dlatego nie ma większego problemu z odnalezieniem miejsc, w których przyrządza się klasyczne indonezyjskie potrawy oraz takich, w których powstają przedmioty codziennego użytku. Już choćby dlatego bardzo często możemy usłyszeć o tym, że Seminyak jest jednym z tych miejsc, które spodobają się nawet szczególnie wybrednym turystom. Oczywiście, kurort już jakiś czas temu stał się dostępny przede wszystkim dla najbogatszych gości, o czym mogą świadczyć nie tylko hotele o najwyższym standardzie, ale również znajdujące się na każdym kroku salony SPA i restauracje.

Nie ma tu również mowy o odkrywaniu bardziej tajemniczych zakątków wyspy, Seminyak jest bowiem kurortem nastawionym przede wszystkim na wypoczynek i dobrą zabawę. Sami urlopowicze podkreślają zresztą, że największa atrakcją kurortu jest cudowna plaża z białym piaskiem, który ciągnie się aż do Kuty. Plaża często jest uważana za najpiękniejszą na całej wyspie i trudno utrzymywać, że zwolennicy tej tezy przesadzają w jakiś szczególny sposób. O jej wyjątkowości można przekonać się zwłaszcza podziwiając zachody słońca, na plaży można przy tym zapoznać się także z indonezyjskimi ceremoniami i zobaczyć, jak składane są ofiary przodkom.