Wulkan Kelimutu

Wulkan Kelimutu

Kelimutu to wulkan, który jest zlokalizowany na terenie wyspy Flores w Indonezji w założonym tam Parku Narodowym. Jest to jedna z największych turystycznych atrakcji kraju. Położony jest prawie 1700 metrów nad poziomem morza. Jego cechą będzie to, że we wnętrzu znajdują się trzy jeziora, które zmieniają swój kolor. Jest to miejsce spoczynku martwych dusz.

Nazwa

Nazwa odnosi się do określenia wrzącego jeziora. Ma to nawiązywać do fumaroli podwodnych, które się tam pojawiają. Dochodzi do wydzielania gazów i licznych reakcji chemicznych, dzięki czemu znajdujące się wewnątrz jeziora będą zmieniać swój kolor. Czasami mają kolor zielony, błękitny, biały, czerwony i zawsze wyglądają naprawcę bardzo dobrze.

Jeziora

Na zachód najbardziej wysunięte będzie jezioro Tiwu Ata Mbupu czyli jezioro starych ludzi, na środku jest jezioro Tiwu Nuwa Muri Koo Fai, które określa się jako jezioro chłopców i dziewcząt a ostatnie jezioro to Tiwu Ata Polo czyli jezioro złych duchów. Wędrówki, które mają prowadzić do wulkanu trzeba rozpocząć w Moni, najlepiej wyruszyć nocą, bądź też wczesny rankiem.

Malownicza przyroda

W parku narodowym znajduje się wiele pięknych lasów, w których zobaczymy piękne gatunki zwierząt, a to będzie wielką atrakcją dla turystów. Park jest rozłożony aż na 5 tysiącach hektarów. Najlepiej na szczyty wulkanu docierać na godzinę 5:30, gdy następuje wschód słońca, ponieważ wtedy widoki będą najlepsze. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Indonezji. Masyw i jego jeziora robią naprawdę ogromne wrażenie i nie będzie można o nich zapomnieć nawet długi czas. Jeziora, które zmieniają kolor a także liczne rośliny i zwierzęta sprawiają, że warto się tam udać. W całej Indonezji nie znajdziemy miejsca, które będzie tak fascynować odwiedzających. To miejsce będzie robić ogromne wrażenie zarówno o wschodzie słońca jak i też o innych porach. To naprawdę wyjątkowy zakątek. Sam wulkan jest oczywiście potężny i nie będzie nikomu obojętny, kto się obok niego pojawi. Jest wiele czynników, które zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Bez wątpienia na terenie całej Indonezji ciężko znaleźć inne tak piękne miejsce. Jednocześnie warto pamiętać, że będzie to jeden z najpiękniejszych parków narodowych na terenie całego świata i również dlatego warto się tam pojawić.